OCENĚNÍ
OBJEVTE SVŮJ REVELTON
CZ
RYCHLÝ CHECK-IN
BLOG

Pražské pohádky: kam s dětmi o víkendu v Praze?

18.08.2022
NÁPADY NA CESTOVÁNÍ
Chystáte se vyrazit na víkend do Prahy? Super nápad! Česká metropole vás překvapí nejen nádhernými historickými památkami a středověkou architekturou, ale také spoustou zábavních a kulturních akcí. Na své si určitě přijdou jak dospělí, tak i děti.

Prohlédněte si naše tipy na nejkrásnější a nejzajímavější místa a užijte si víkend v Praze naplno.
Pražský hrad: den plný zážitků
Je to místo, které vás okouzlí jedinečnou zámeckou architekturou. Děti se tu budou cítit jako opravdoví princové a princezny. Hradčany a Pražský hrad tvoří jakési město ve městě: jsou tu uličky, paláce, obytné budovy, posvátná místa, zahrady a spousta kulturních památek.

Jeden z největších hradních komplexů na světě byl založen v 9. století. V té době to bylo hradiště a sídlo českých knížat. Mezi hlavní pamětihodnosti Pražského hradu patří:

 • bazilika svatého Jiří (jeden z nejstarších českých kostelů), Kaple svatého Kříže, Katedrála svatého Víta s bezmála 100 metrů vysokou Jižní věží, která nabízí nádherný výhled na Prahu;
 • romantická Zlatá ulička s barevnými pohádkovými domky, které jsou zabudovány do hradby Pražského hradu;
 • muzeum hraček Toy Museum Prague mapující čtyři století vývoje hraček: jsou tu vláčky, auta, letadla, medvídci, panenky, kuchyňky, dřevěné hračky, zoo, Barbie, Star Wars, roboty a mnoho dalšího.

V tomto místě čas ubíhá rychle, proto si vyhraďte dostatek času na celý den, abyste si návštěvu Pražském hradu užili naplno v každém věku.

Zobrazit na mapě
Фото: unsplash.com
Zoo Praha: výprava za žirafami a slony
Jedna z nejlepších zoologických zahrad na světě. Všechna zvířata tu žijí v co nejpřirozenějších podmínkách: bez klecí, v prostorných venkovních výbězích a pavilonech.
Celá zoo je rozdělena do velkého množství tematických expozic, které odpovídají přirozeným areálům výskytu zvířat: Afrika, Austrálie, Severský les, Údolí slonů, Ptačí mokřady a další.
Kromě běžných obyvatelů zoo, jako jsou medvědi, žirafy, jeleni, sloni, krokodýli, plameňáci a tučňáci, tu uvidíte také spoustu exotických a vzácných druhů zvířat, ptáků a hmyzu, a dokonce celý pavilon s netopýry.

Zobrazit na mapě
Фото: unsplash.com
Království železnic
Velké zábavní centrum nabízí obrovskou expozicí interaktivních modelových kolejišť, kde si můžete prohlédnout modely skutečných českých měst s nejznámějšími památkami a stovkami scének ze života obyvatel:

 • přesné kopie budov, památek a ulic známých českých měst;
 • železniční stanice a nepřetržitý provoz vlakových souprav
 • provoz dalších dopravních prostředků: aut, tramvají, lanovky, nákladních aut a metra;
 • mosty, silnice, závod Škoda s novými auty, české hrady a lázně, interaktivní scénky ze života...
Navíc se můžete pokochat realistickou simulací střídání dne a noci ve městě. V oknech útulných domků se rozsvěcují světla, mosty a ulice jsou krásně osvětleny pouličními lampami.
V kombinaci s modely architektonických památek a okolní přírody to vytváří nezapomenutelný dojem. Kromě modelových kolejišť nabízí Království železnic spoustu dalších atrakcí a zaručeně se stane super zážitkem jak pro děti, tak i pro dospělé.

Zobrazit na mapě
Фото: unsplash.com
Dětský ostrov: vše pro děti a také něco pro rodiče
Dětský ostrov je jedním z největších volně dostupných hřišť v Praze. Hřiště pro děti zabírají více než polovinu plochy ostrova a jsou rozdělena podle věku. Na své si přijdou jak nejmenší děti, tak děti předškolního a školního věku. Houpačky, pískoviště, kolotoč, skluzavky, prolézačky jsou ideálním místem, kde se děti mohou pořádně vydovádět.

Ostrov nabízí krásný výhled na Vltavu, Slovanský ostrov a Prahu. Můžete si zde pronajmout vodní šlapadlo.

Na ostrově se nachází útulná italská restaurace, kde se můžete občerstvit po dlouhé procházce.

Dva dny v Praze utečou rychle, zvlášť ve společnosti dětí: čekají vás procházky romantickými uličkami, tradiční česká jídla, spousta zábavy a originálních fotek. Když vás ale po toulkách Prahou přivítá útulný pohostinný hotel, hned vám přibude energie na nové zážitky.

Zobrazit na mapě
Revelton Studios Prague: top aparthotel pro rodiny s dětmi
Nový hotel s přátelským servisem vybavený vším potřebným pro dokonalou rodinnou dovolenou:

 • dětská herna;
 • dárky pro děti při příjezdu;
 • dětské židličky a postýlky na vyžádání;
 • plně vybavená kuchyně pro přípravu snídaní, obědů a svačin kdykoliv během dne;
 • 19 minut jízdy od centra města.
Zařiďte si sedmihvězdičkový odpočinek s nezapomenutelnými zážitky a komfortním ubytováním v jednom z nejmodernějších aparthotelů v Praze.
Při rezervaci jakéhokoliv apartmanu přímo na webu - 12% sleva
Promokod: BESTPRICE
Děkuji!