AWARDS
OPEN YOUR REVELTON
EN
SELF CHECK-IN
BLOG

Léto v Mariánských Lázních

Co navštívit: akce, které si nesmíte nechat ujít

24.05.2022
NÁPADY NA CESTOVÁNÍ
Mariánské Lázně jsou proslulé svými kolonádami a léčebnými lázněmi, ale to rozhodně není všechno, co vám mohou nabídnout. Toto krásné město je vyhledávanou destinací obzvlášť v letních měsících, kdy se konají zajímavé kulturní a sportovní akce pro dospělé a děti.

Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších akcí, které rozhodně stojí za návštěvu letos v létě:
1. JAZZOVÉ LÁZNĚ 2022

Tradiční mezinárodní festival pro milovníky atmosférické hudby a jazzu ve všech jeho podobách. Koncerty se odehrávají na lázeňské kolonádě každé odpoledne od 15.00.

Kdy: 25. června – 1. července 2022
Vstup zdarma
Photo: marianskelazne.cz
2. Festival Knižní lázně

3. ročník knižního festivalu potěší návštěvníky skvělým programem a knižním jarmarkem na hlavní kolonádě. Součástí programu budou autorská čtení, odborné diskuse, workshopy a škola psaní. Ambasadory letošního festivalu jsou herečka Antonie Formanová a spisovatelé Marek Šindelka a Vojtěch Mašek, jejichž jména jsou spojeny s nedávno oceněným filmem Okupace (2021).

Kdy: 29.–31. července 2022
Photo: kniznilazne.cz
3. Spa Run Mariánské Lázně

Jubilejní 10. ročník tradičního běhu lázeňskými parky a historickým centrem města s doprovodným programem a cenami. Závodu se mohou zúčastnit amatéři i profesionálové všech věkových kategorií. V rámci závodů proběhnou i dětské běhy v několika kategoriích a workshopy pro děti.

Kdy: 9. července 2022
Mimochodem, Mezinárodní filmový festival byl založen právě v Mariánských Lázních a po čtyřech letech se přesunul do Karlových Varů.
4. Marienbad Film Festival

Filmový festival Mariánské Lázně navazuje na historii Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a věnuje se současnému experimentálnímu filmu a novým směrům v české i světové kinematografii.

Letošní ročník festivalu bude zahrnovat bohatý filmový program rozdělený do tří sekcí a experimentální hudební program.

Kdy: 7.–10. července 2022
5. Chopinův mezinárodní hudební festival

Chopinův festival je třetím nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Vznikl na počest slavného polského skladatele Fryderyka Chopina, který navštívil Mariánské Lázně několikrát a velmi si toto město oblíbil.
Festival se každoročně pořádá v srpnu a je významnou událostí v kulturním a hudebním životě Mariánských Lázní. Těšit se můžete na opravdu rozsáhlý hudební program za účastí významných interpretů a dirigentů z celého světa a mnoho doprovodných společenských akcí.
Součástí festivalů je také mezinárodní klavírní soutěž, na které zazní Chopinova díla v podání mladých interpretů.

Kdy: 13.–20. srpna 2022
Photo: marianskelazne.cz
Vyberte si akce, které se vám nejvíce líbí, a přijeďte si odpočinout do Mariánských Lázní. Určitě si zamilujete romantickou atmosféru a pohostinnost tohoto města.

A my v Revelton Studios Mariánské Lázně uděláme vše pro to, abyste si vychutnali opravdu bezstarostný a příjemný pobyt :)
Při rezervaci přes naše oficiální stránky získáte 10% slevu
Děkuji!