OCENĚNÍ
OBJEVTE SVŮJ REVELTON
CZ
RYCHLÝ CHECK-IN
BLOG

Proč navštívit Františkovy Lázně?

SOUSEDSTVI
03.09.2021
Františkovy Lázně leží v západních Čechách u hranic s Německem, cesta vlakem z Prahy trvá kolem 2,5 hodin. Toto malebné lázeňské městečko známé již od středověku si oblíbilo mnoho známých osobností, například Beethoven, Strauss, Schiller a Goethe. Vydejme se společně do jeho ulic a zjistěme, proč dodnes láká tuzemské a zahraniční návštěvníky.

Kromě unikátní lázeňské architektury v klasicistním slohu a krásné okolní přírody jsou Františkovy Lázně známé především svými léčivými minerálními prameny. Místní obyvatelé využívali vodu ze zdejších kyselek již od středověku, díky blahodárným účinkům se brzy stala velmi populární v celé Evropě a rozvážela se do všech větších měst. V sousedním Německu byla po této minerální vodě velká poptávka.
Symbolem města a jednou z hlavních turistických atrakcí je bronzová socha malého chlapce Františka, která se nachází v městském parku. Je pojmenována po nejstarším místním prameni s nejmocnějšími léčivými účinky, který se zaslouží o založení lázní a jejich popularitu. Podle místní legendy každá žena, která se dotkne levé nohy sochy, brzy otěhotní. Originální keramická plastika významného sochaře Adolfa Mayerla byla opakovaně poškozena, proto byla přemístěna do muzea a nahrazena bronzovou napodobeninou. V roce 2021 byla originální plastika restaurována v původních barvách.

Kovová soška se nachází v centru lázní nedaleko Františkova pramene. Při zakládání lázní na konci 18. století byl pramen zakrýt dřevěným pavilonem. V roce 1832 byl postaven zděný osmiboký klasicistní rondel, který lze obdivovat v původní podobě dodnes.

Ve Františkových Lázních vyvěrá celkem 24 léčivých pramenů využívaných v rámci pitné kúry, ke koupelím a zábalům. Lázeňské léčebné programy jsou zaměřeny na léčbu onemocnění srdce a cév, pohybového a trávícího ústrojí, gynekologických potíží.
Z centra města vede cesta do odpočinkového areálu lesoparku Amerika, který se rozkládá kolem stejnojmenného rybníku. Dostanete se sem pěšky, na kole nebo mikrovláčkem. Můžete si projít naučnou stezku, navštívit minizoo s domácími i cizokrajnými zvířaty a ptáky nebo se projet na lodičkách či šlapadle. V centru města nedaleko malebného Labutího jezírka se nachází Městské muzeum, jehož expozice dokumentuje dějiny Františkových Lázní od středověku po současnost. Právě tam je k vidění originál sošky Františka.
Při plánování cesty je třeba dobře vybrat ubytování, které pomůže dotvořit celkový dojem z návštěvy města. Důležitou roli při výběru ubytování podle nás hrají: poloha v centru města, parkoviště, krásné interiéry pro estetický zážitek a chutné snídaně pro zážitek astronomický.

Revelton Studios Františkovy Lázně nabízí vše výše uvedené a ještě víc, protože kromě stylových apartmánů s vlastní kuchyní disponuje vlastním Muzeem iluzí Fatamorgana, které pobaví děti i dospělé. Milovníci vzrušující zábavy si pak mohou zahrát únikovou hru The Chamber, v níž musí odhalit tajemství záhadného zmizení úspěšného lékaře a vědce. Všichni hosté aparthotelu mohou navštívit muzeum zdarma a využít příjemnou slevu na únikovou hru :)
V Revelton Studios je navíc zaveden systém zcela bezkontaktního check-inu pro zajištění snadného, rychlého a bezpečného ubytování. Všichni hosté předem obdrží podrobné pokyny a PIN kód pro přístup do apartmánu. Personál hotelu lze kdykoliv kontaktovat naskenováním speciálního QR kódu umístěného na recepci a v apartmánech.
Doufáme, že vás Františkovy Lázně okouzlí, a my v Revelton Studios se postaráme o to, aby se z vaší návštěvy tohoto unikátního města stal nezapomenutelný zážitek :)
Děkuji!