AWARDS
OPEN YOUR REVELTON
EN
SELF CHECK-IN
BLOG

Nevšední aktivity v Mariánských Lázních

20.06.2022
NÁPADY NA CESTOVÁNÍ
Ať už holdujete sportu nebo rádi chodíte na procházky přírodou, prohlédněte si naše tipy na místa a aktivity v okolí Mariánských Lázní a poznejte město z jiné strany. Vezměte s sebou rodinu či přátele a připravte se na dobrodružství!

Co můžete podniknout v Mariánských Lázních:
1. Zarelaxujte si v parku Prelát

Přírodní park Prelát je skvělé místo pro klidný a pohodový odpočinek, pozorování přírody, posezení u ohně či procházky lesními cestičkami.
Pro děti je tu vybudováno velké hřiště se spoustou atrakcí z přírodních materiálů: lanovkou, houpačkami, prolézačkami, překážkovou dráhou, pískovištěm a šplhací pyramidou.

Zobrazit na mapě
Photo: marianskelazne.cz
2. Vystoupejte na rozhlednu Hamelika

Tato 20 metrů vysoká kamenná rozhledna z 19. století vypadá jako zřícenina krásného zámku, z něhož zbyla jen jedna věž. Rozhledna nabízí nádherný panoramatický výhled na lázeňskou část Mariánských Lázní a Slavkovský les. Část výhledu jižním a východním směrem je dnes zakrytá okolními stromy. Stále však můžete obdivovat výhled na město a pořídit si krásné fotky. Při vhodných podmínkách uslyšíte i Zpívající fontánu.

Zobrazit na mapě
Photo: marianskelazne.cz
3. Vyjeďte kabinkovou lanovkou na Krakonoš

Jízda lanovkou malebnou západočeskou krajinou se stane nezapomenutelných zážitkem. Lanovka v Mariánských Lázních je nejstarší provozovanou kabinkovou lanovou dráhou v Česku s pulzním systémem přepravy.
Odjezd je každých 15 minut, můžete se svézt v obou směrech.

Zobrazit na mapě
4. Vyzkoušejte si jízdu na koni

Pokud sníte o vyjížďce na koni po okolní přírodě nebo chcete podstoupit výcvik jízdy pod vedením zkušeného trenéra, pak určitě navštivte Jezdecký klub Mariánské Lázně.
Všichni milovníci koní a jezdeckého sportu zde mohou využít kompletní služby včetně tréninku, poradenství, ustájení koní, kolbiště, opracoviště, jezdecké haly a kolotoče pro koně. V areálu klubu je parkoviště a nabídka občerstvení v místní restauraci Levada.

Zobrazit na mapě
5. Zahrajte si tenis

Další skvělou možností aktivního a užitečného odpočinku je vyrazit na kurty klubu Tennis Agens. Tady si můžete zahrát tenis s kamarády, domluvit si trenéra na individuální výuku nebo uspořádat vlastní zápas :)
Mimochodem, právě zde se pravidelně konají zápasy juniorských soutěží Galea Cup a Europe Junior Tour.

Zobrazit na mapě
Při rezervaci přes naše oficiální stránky získáte 10% slevu
Děkuji!